דורית אבן שרון | יועצת ומנחה לזוגיות מאושרת

אני מלמדת יום יום זוגות, יחידים וקבוצות כיצד להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם בתוך זוגיות שלמה ומספקת, שהיא מקום של ביטחון וצמיחה, ובמיוחד אהבה, שמחה ושקט.
אני נשואה באושר גדול לרונן, יש לנו ששה ילדים, שלושה הגיעו איתי ושלש הגיעו איתו, ואני יודעת מניסיון אישי כמה זוגיות יכולה לאתגר, וכמה כוחות, יציבות וביטחון היא יכולה להעניק.
למזלי כשהכרתי את רונן כבר היה בידי כל הידע הדרוש.
ידעתי מהם השלבים בזוגיות, על ההבדל בין שלב ההתאהבות, אשר בו המוח מוצף דופמין (וחוקרים כבר השוו את השפעתו לזו של סמים ממכרים) לבין יצירת מערכת יחסים אוהבת ומאריכת ימים, מלאה בהתבוננות הדדית, התחשבות והנאה משותפת.

כשאומרים שזוגיות דורשת עבודה, יש כאלה שמתקוממים "החיים מספיק עמוסים, בזוגיות אני רוצה לנוח, לא לעבוד". אז החלק המתסכל של המשוואה הוא, שאין כזה דבר זוגיות טובה בלי השקעה. השקעה של תשומת לב, של מאמץ להבין את השני, של מאמץ להסביר את עצמי מספיק ברור, של פיתוח היכולת להתנהל בכבוד ובהגינות כלפי צרכיו ומשאלותיו של מי שאיתי.
החלק המנחם והמלהיב של אותה משוואה הוא הידיעה הברורה שאם נכניס למערכת היחסים שלנו את כל ההשקעה הזאת, נמצא שלווה, נחמה, כוחות אינסופיים שנובעים מעצם הידיעה שאתם יחד, שמישהו מקשיב לי, רואה אותי, מחבק אותי בסוף היום, ולא חשוב מה עבר עלי, הוא תמיד לצידי.
אנחנו קמים בבוקר והולכים לישון יום יום בתחושה שבורכנו. יצרנו לעצמנו את המציאות המדוייקת שממלאה אותנו אושר.

הידיעה ממקור ראשון שיש כזה דבר, שאפשר לצלוח קשיים ולייצר בעצמי את השקט הפנימי ואת התרוממות הרוח שמלווה אותנו בתוך קשר רומנטי מפרה, מתחדש, עוצמתי, מאפשרת לי להיות אופטימית ונחושה עבור זוגות שמגיעים עם מערכות יחסים מורכבות ומתסכלות.
אין לי שום ספק שתמיד שווה להתאמץ ולרכוש את הידע והשיטות שעובדות.
תמיד כדאי לשפר ולאמן את האינטליגנציה הזוגית, על מנת לחוות את מה שמגיע לכל זוג.
אני יודעת שניסיון חיים, ואפילו כואב, אם משתמשים בו נכון ולא חוזרים שוב על אותן טעויות, מביא יכולת גדולה יותר לשינוי אמיתי.
בשבילכם אני כאן. ללוות אתכם בשביל שמוביל לזוגיות המאושרת שלכם.

תעודות והסמכה:
תואר ראשון ושני בחינוך
מגשרת מוסמכת לענייני משפחה
מנחת קבוצות מוסמכת
בוגרת תוכנית מנטורים לזוגיות ומערכות יחסים במודל החוויה הדיאלוגית מאת נוגה בר
כולל פרקטיקום של עבודה בקליניקה
חונכת בקורסים להכשרת יועצי זוגיות
מעבירה סדנאות לשיפור האינטליגנציה הזוגית באוכלוסיות שונות, כולל מתמודדי נפש
מתנדבת מתוך שליחות במתן כלים פרקטיים לתקשורת נכונה בבתי ספר

לקוחות ממליצים