אנונימי כתב לי:

דורית שלום! בחודשים האחרונים בתוך הקשר הזוגי שלי, הבנתי משהו שמאוד מפריע לי: בת הזוג שלי לא מפרגנת לי.אם רע לי או קשה לי היא יודעת לעמוד לצידי ולהרים אותי, אבל כשטוב לי- לדוגמא אם חתמתי על עסקה חשובה בעבודה, או אם הילד שלי צייר לי ציור של אהבה, אני שם לב שהיא לא מפרגנת לי.

חשוב אולי שאוסיף שבמערכות היחסים האחרות שיש לה, למשל עם חברות או משפחה או ידידים היא בהחלט יודעת לעשות את מה שחסר לי.

מה את אומרת? איך את מציעה שאפתח את הנושא מולה?

כבר זרקתי לעברה מספר פעמים הערות לגבי הנושא ושום דבר לא השתנה.

אשמח לעזרתך.

פונה יקר, כולנו ללא יוצא מן הכלל זקוקים לפירגון, להכרה, למילים שגורמות לנו להרגיש שווים, מוערכים, ראויים.

כאשר בת הזוג שלך איננה מחמיאה או מוקירה אותך, או נמנעת מלפרגן, הדבר האחרון שיעזור לזה להשתנות לטובה הוא הערות או ביקורת.

היכולת שלה לגרום לך להרגיש נפלא עם עצמך, קשורה בתחושת הערך שלה עצמה. הערות יגרמו לה להרגיש פחות טוב בקשר לעצמה, ויפחיתו את יכולתה לפרגן.

בדוק האם היא מרגישה מספיק מוערכת ובטוחה בקשר שלכם? שאל אותה אם אתה נותן לה הרגשה טובה? האם היא זקוקה לעוד חיזוקים ממך? לפעמים אנחנו עשויים להיות מופתעים מתשובה כנה של בת הזוג, שאלה כזאת היא בהחלט אתגר לכנות שלה ולהסכמה שלך להשתפר!
אם היא זקוקה לחיזוק ואיננה מקבלת זאת ממך, יהיה לה קשה להיות נדיבה כלפיך במילים מרוממות.

הדרך אל המטרה שלך עוברת דרך היכולת שלך לגרום לה להרגיש שווה, ראויה ואהובה ללא תנאי. כאשר כך היא תרגיש, אם עדיין לא תקבל ממנה את המילים המפרגנות אליהן אתה צמא, תוכל להזמין אותה לשיחה באווירה טובה, להגיד לה כמה אתה זקוק למילה החמה שלה, כמה חשובה לך ההערכה שלה. מתוך תחושת ערך עצמי מבוססת, היא תוכל לפרגן לך באהבה גדולה.

זה עשוי לקחת זמן, אבל הסבלנות משתלמת מאוד כאשר אנחנו בונים את הזוגיות המאושרת שלנו.

ספר לי איך זה הלך.

בשמחה,

דורית אבן שרון

יועצת לזוגיות מאושרת