שלום רב,

אני חיה בזוגיות פרק ב' עם בן זוג מקסים, אני אוהבת אותו והוא אותי.

ואחרונה הוא מתחיל לכוון לכיוון מגורים משותפים וזה מכניס אותי לבילבול. זה צעד לא קל ואני חוששת שאולי הוא לא באמת האחד, ואולי מישהו אחר יגיע ואני אתאהב?

אני רואה את הצדדים החיוביים שלו, ויש לו גם צדדים ממש מעצבנים.

לא יודעת מה להחליט, קשה לי לוותר עליו, אבל הצורך להתחייב מפחיד אותי.

אנונימית יקרה, תודה על שאלתך שמעסיקה רבים בזוגיות שניה, וגם בזוגיות ראשונה.

יש המון יתרונות ורווחים גדולים בזוגיות שמרגישה טוב, שמרגיש שמצאת את "האחד" הנכון לך, שהנה אהבת חייך נמצאה.

לצד זה, בשלבים שונים של הקשר עלולים להיות מחירים וחסרונות שונים.

אחד המחירים הוא ההבנה שעלי לוותר על כל מה שבחוץ, על התנסויות רומנטיות ומיניות עם כל האחרים שאינם בן הזוג שלי, ויש כל כך הרבה….

הרי כל זמן שלא בחרתי במישהו לכל החיים, אני ובראד פיט, או שלמה ארצי, או המרצה המבריק שלי מהאוניברסיטה, זה רק עניין של זמן, קצת מזל ותזמון נכון…. (-:

יש אנשים שמחליטים ובוחרים בלב שלם, בלי לבטים ובלי חרטות.
יש כאלה שכל החלטה, ובמיוחד החלטה של בחירת בן זוג, ואיתה הכורח לוותר על כל האפשרויות האחרות, לא פשוטה להם.
אנחנו רואים את התופעה הזו במיוחד בדור של האפליקציות, שסובל מאוד מתסמונת הרווקות המאוחרת, שכל בן זוג פוטנציאלי הוא רק החלקה על המסך ימינה או שמאלה, ויש כל כך הרבה אפשרויות, זה הרי לא נגמר!!! איך אבחר באחת או אחד, אם מאחורי המסך יש כל כך הרבה בני זוג שרק מחכים שאפנה אליהם, או שממש מחר יפנו אלי.. ואם זה יהיה בראד פיט??

הקושי לוותר על כל האפשרויות האחרות ולאהוב את האפשרות שלצידי, זוהי למידה חשובה ומשמעותית. לאהוב את הבחירה שלי, לא כי היא הכי טובה שיש בעולם, כי היא הכי נכונה עבורי, בתוך הצורך להיות בזוגיות שלמה, רגועה, בטוחה ושמחה.

וכאשר הזוגיות שלי יציבה ומלאה ביטחון, אני יכולה להעלות את המשאלות שלי, הפנטזיות שלי, המחשבות והתהיות שלי, בדיאלוג מכיל ומחבק עם בן הזוג האוהב והאהוב שלי, להרחיב ולהעמיק את כל מה שאנחנו יודעים על אינטימיות, על סקס, על העזה, על תשוקה ועל חיבור פיזי ורגשי בין שני אנשים אוהבים.

בהצלחה ובהתלהבות מבחירה בלב שלם,

דורית.