דורית שלום, אני גרושה כבר שבע שנים ולצערי לא נמצאת במערכת יחסים זוגית. מתחילים איתי הרבה, ואני מקבלת פניות רבות דרך אפליקציות הכרויות השונות. עם חלקם זה מתפתח לקביעת דייט, עם רובם זה ממשיך עד דייט שלישי, ואז תמיד! הם נעלמים לי. אני מיואשת מאוד, זה דפוס חוזר, ואני שואלת את עצמי שאלות קשות כמו: אני לא מספיק טובה כדי שגבר ירצה להמשיך איתי מעבר לשלושה דייטים? אולי אני משעממת? אולי אני מקרינה לחץ וכמהות לקשר ולכן הם בורחים? האם לעולם לא תהיה לי זוגיות?

מחכה מאוד לתשובתך.

אנונימית יקרה, תודה על פנייתך.

את שואלת שאלה שמעסיקה גרושות וגרושים רבים.

אתחיל באמירה חד משמעית, שאני מרשה לעצמי להגיד בביטחון מלא, למרות שאיננו מכירות.

את בהחלת טובה, ראויה והגבר שראוי לך קיים בסביבתך. העובדה שטרם יצרת זוגיות חדשה איננה מעידה כלל על אופייך, או על מה שאת משדרת. היא קשורה ביכולתך לבחור את הגבר המתאים, בנסיבות שיתאימו לך, ובסדר העדיפות שלך.

כאשר אנחנו מבקשים לעצמנו כל שינוי, אנחנו בעצם מתבוננים על המציאות, ומתכננים לשנות אותה. אנחנו רוצים להקטין את הפער בין המציאות לבין משאלת ליבנו, שבמקרה שלך זוהי מציאת זוגיות.

אם לאורך זמן המציאות לא משתנה, ומשאלת הלב איננה מתגשמת, זהו סימן ברור לכך שיש משאלת לב אחרת, חזקה יותר, מסתתרת אולי ברמת מודעות אחרת, שמתנגשת עם המשאלה המודעת.

עלייך לשאול את עצמך כמה שאלות, שהתשובה עליהן תתן לך את הרמזים לתשובה מדוע טרם מצאת את הזוגיות שלך.

והנה שאלות לדוגמא – איך יראו החיים שלי כאשר אמצא בן זוג? איך יראה סדר היום שלי? מה ארוויח מהיותי בזוגיות? מה אפסיד מהיותי בזוגיות?
האם יש משהו בזוגיות העתידית שמעלה בי חשש כלשהו? אפילו קל?
מי עוד עלול להפסיד מכך שאהיה בזוגיות?

שאלות מסוג זה מעלות לפני השטח את כל העניינים הלא פטורים שמעסיקים אותך בצורה לא מודעת, ואז את יכולה לבדוק שוב, הפעם בצורה בהירה יותר, האם יש חלקים בתוכך שבעצם מכשילים פעם אחר פעם את האפשרות למצוא את "האחד" ולנהל זוגיות כמו שאת חולמת.

אשמח לשמוע איך עזרה לך התשובה,

ואם אתם מכירים מישהו שמתלבט במצב דומה, אשמח שתשתפו.

תודה רבה ושבוע מעולה!

דורית.